Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tallrikar 1328175



*

nr 132 8175


Tallrikar

2 st, Kina, (skador)


Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 mars 2002
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 13:44:29 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt skador tallrikar
  • 6263 Djupa tallrikar
    Ett par, Qian Long, Kina, 1700-tal. Diameter: 23 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:06
  • 6014 Kaffekoppar
    + assietter, 12 delar, Royal Copenhagen, Assietter..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:53
  • 6508 Kuverttallrikar
    19 st. Diameter: 27-30 cm
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:41
  • 5451 Matservis
    55 del ca, Rörstrand, rosor, omkring 1900
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:42
  • 6440 Matservis
    Rosenthal, Else, 45 del ca
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:13
  • 6707 Matservisdelar
    25 delar, Iittala, Kaj Franck (1911-1989), Finland..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:47




Ladda ner broschyr